header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Stavba byla využívána hlavně jako tělocvična, ale protože obec neměla žádné kulturní zařízení, byly v ní pořádány i společenské akce, jako taneční zábavy nebo divadelní představení, kterým však vždy předcházely ukázky skupinového cvičení. Rekonstrukce tělocvičny byla plánována již od roku 2010. V roce 2014 obec získala dotaci a mohla být postavena tělocvična nová, přímo u školy. Původní budova tak může sloužit už jen jednomu účelu – konání kulturních a společenských akcí.
Projekt opravy tělocvičny byl přepracován na projekt změny využití objektu a v roce 2016 začaly stavební práce.
Budova tělocvičny byla postavena roku 1927. Iniciátorem výstavby byl tělocvičný spolek „Deutschvőlkischer Turnverein Haslau“, který byl založen již v roce 1868. Stavba byla zahájena v pozdním létě roku 1926 a ukončena v lednu roku 1927. Otevření tělocvičny bylo pro členy spolku a všechny občany obce velkým svátkem. Pro financování byly využity i dluhopisy, které spolek vydal. Na stavbě odpracovali členové spolku i přátelé spolku mnoho hodin zdarma, aby se ušetřili peníze, kterých bylo málo.
Při rekonstrukci, která se uskutečnila v roce devadesátého výročí budovy, bylo postupováno citlivě a budova tělocvičny, kde se nyní nachází hlavní taneční sál s jevištěm, byla navrácena téměř do původní podoby. Objekt přístavby se sociálním zařízením, šatnou, kuchyní a salonkem je řešen v moderním, minimalistickém stylu.
Kulturní dům „Stará tělocvična“ se tak může stát důstojným dějištěm celé řady tradičních akcí pro veřejnost, jako jsou plesy a zábavy, karneval pro děti, setkání se seniory, školní akademie, vánoční a velikonoční zdobení nebo divadelní představení.

  • Realizace proměny: 31. 7. 2017 – 30. 6. 2018
  • Iniciátor proměny Obec Hazlov
  • Investor Obec Hazlov
  • Ministerstvo pro místní rozvoj – program Podpora obnovy a rozvoje venkova

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy