header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Fanfáry v podání Josefa Zámečníka a jeho žáků zahájily v úterý 7. září tradiční vernisáž průřezové kolekce výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova v pražské Valdštejnské zahradě. V této kolekci je zastoupen každý kraj jednou proměnou a prezentovány jsou také vítězné proměny 14. ročníku.

Role hostitelů se ujali Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova a pořadatelský spolek Cestami proměn. Přítomné přivítali páni senátoři Jiří Vosecký, předseda komise, Petr Štěpánek a ředitelka spolku Drahomíra Kolmanová. Společně s viceprezidentem spolku Pavlem Burešem seznámili přítomné s hlavními myšlenkami a cíli výstavy a promluvili o její potřebosti pro společnost. Malebné prostředí zahrady spolu s vínem z pražských vinic vytvořily jedinečný rámec vernisáži i navazujícím přátelským setkáním.

Dalších pět stojanových a dvě plakátové kolekce putují po celé zemi a jedna po Slovensku. Speciální komplet se je již druhým rokem na své pouti po Gruzii. Průřezovou kolekci můžete shlédnout ve Valdštejnské zahradě u jezírka do konce září. 

IMG 0121 IMG 0125 IMG 0129 IMG 0135