FBYouTubeen

Národní putovní výstava
o úctě k domovu a odpovědnosti za svůj kraj

Národní putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví O proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, nádražích, sakrálních stavbách. Přispívá k posílení osobního i národního sebevědomí a k šíření dobré pověsti naší země v zahraničí.

Máte ve vašem městě nebo obci takovou proměnu? Předveďte své dílo na putovní výstavě! Oprávněně se pochlubte a inspirujte ostatní! Informujte veřejnost o kráse svého kraje a přiveďte do něho turisty, poutníky a návštěvníky.

Výstavu pořádá Asociace Entente Florale CZ - Souznění, z.s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad.
Partnery výstavy jsou kraje České republiky, spolupracuje řada dalších organizací a institucí.

Osobnosti spojené s projektem:

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc. –  péče o Srdce vlasti a srdce krajů
Ing. arch. Josef Pleskot – vedoucí odborné poroty
Mgr. Václav Větvička – garant výsadby potomků památných stromů

srdceSymbolem projektu je kamenné srdce, které bylo vykopáno na vyšehradské akropoli. Čestnou patronkou výstavy je Blanka Stehlíková, spisovatelka a historička umění a dcera Ladislava Stehlíka, “básníka domova”, autora knihy Země zamyšlená. Na zdraví kamenného srdce s láskou dohlíží kardiochirurg prof. Jan Pirk.

Po slavnostním zahájení, které se koná tradičně vždy v květnu v Praze na Vyšehradě, zde výstava zůstává ještě asi měsíc. Následujících 11 měsíců výstava v menších kolekcích putuje po celé republice. Můžete se s ní setkat na veřejných prostranstvích v obcích a městech, v knihovnách a na nádražích. Aktuální přehled najdete na záložce Putování výstavy.

Galerie všech proměn 6. ročníku je na záložce Vystavené proměny, dát hlas té, která Vás nejvíc zaujala, můžete na záložce Hlasování.

Bližší seznámení s celým projektem umožní informativní a souborná prezentace.

Novinky můžete sledovat také na našem facebookovém profilu CestamiPromen.

Záštity udělené výstavě v roce 2017:

2017 AK záštita Má vlast cestami proměn w 2017 MMR Záštita Má vlast záštita Má vlast 2017

Historie výstavy:

Prvních pět ročníků zaštítily jednotlivé kraje:

2009 – Jihočeský
2010 – Hlavní město Praha
2011 – Jihomoravský
2012 – Plzeňský - Podívejte se fotky z putování výstavy.
2013 – Ústecký - Podívejte se fotky z putování výstavy.

Ročník 2014 měl partnerů 7 – Karlovarský, Královéhradecký, Plzeňský, Středočeský, Ústecký, Zlínský a Hlavní město Praha, v 7. ročníku se přidávají ještě kraje Liberecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický. Podívejte se na fotky z putování výstavy.

Ročník 2015 měl 11 partnerů – Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický, Plzeňský, Středočeský, Ústecký, Zlínský a Hlavní město Praha. Podívejte se na zúčastněné proměny a fotky z putování výstavy.

Aktuální, 8. ročník výstavy, se těší rovněž z partnerství 11 krajů: Jihomoravský, Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Olomoucký, Pardubický, Plzeňský, Středočeský, Ústecký a Hlavní město Praha a Zlínský, který se ujal role hlavního partnera.